Wystawa “Szczęśliwe chwile”

Młodzież gimnazjalna z Gminy Wiśniowa postanowiła twórczo uderzyć w samotność i odpowiedzieć na tęsknotę za szczęściem, jaką dostrzegła w ludziach. W wyniku diagnozy lokalnej przeprowadzonej w formie rozmów z mieszkańcami, radnymi i burmistrzem oraz rozmów z tutorką grupy, Aleksandrą Chodasz powstał plan inicjatywy. I tak, młodzież, przez dwa sierpniowe dni, realizowała „darmowe tulenie” (odpowiednik ogólnoświatowego Free Hugs). Te swoiste happeningi zostały zrealizowane pod kościołami w Szufnarowej, Wiśniowej i Wielopolu oraz na pikniku rodzinnym w Wiśniowej. Dokumentacja fotograficzna, zrealizowana przy wsparciu profesjonalisty, Łukasza Grudysza, jest pamiątką tych wydarzeń. Młodzież samodzielnie zaplanowała działania, wybrała terminy, przygotowała stroje i transparenty. Zmierzyła się też z trudem wychodzenia do mieszkańców – znanych sobie, ale też obcych. Większość mieszkańców była mile zaskoczona i otwarta.

Przy okazji dzielenia się z Państwem wystawą dziękujemy wszystkim, którzy wspierają wiśniowską młodzież w jej kreatywności oraz rozwoju wrażliwości społecznej i cennych życiowych umiejętności, takich jak wychodzenie do ludzi, realizacja marzeń i planów.


Akcja spodobała się mieszkańcom


Bliskość jest dobra


Darmowe tulenie


Dobry dzień na happening


Dożynki były dobrym dniem


Dzieciom spodobało się tulenie


Dzieci uczą nas spontaniczności


Każdy potrzebuje tulenia


Mieszkańcy byli pozytywnie zaskoczeni


Mieszkańcy przyjęli pomysł z entuzjazmem


Mieszkańcy wciągnęli się w tulenie


Mile zaskoczeni mieszkańcy


Młodzież sama wykonała transparenty


Młodzież wciągała mieszkańców w akcję


Otwartość mieszkańców pomogła młodzieży


Pełna gotowość


Tulenie się to był dobry pomysł


Tulimy się


Tworzymy dobre wspomnienia


Tworzymy szczęśliwe chwile


Zakonnik i mieszkańcy wspierają pomysł


Życie jest piękne

Wystawa powstała w ramach projektu “Aktywni lokalnie” zrealizowanego przez Fundację Rozwoju “Dobre Życie” dzięki współfinansowaniu ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, a także ze środków partnerów projektu: Gminy Strzyżów i Gminy Wiśniowa.