Debata “Wspólne działanie otwiera możliwości” #PolaczmySily

Wydarzenie: “Wspólne działanie otwiera możliwości” #PolaczmySily - debata w formule Open Space Technology

Kiedy: 14 maja 2019 r., w godz. 9:00-15:00

Miejsce: Rzeszów, Rzeszowski Dom Kultury - filia Przybyszówka, ul. Dębicka 170, I piętro (w budynku jest winda)

Organizator: Fundacja Rozwoju “Dobre Życie” i współpracujący z nią aktywiści lokalni

Prowadzące: Debatę poprowadzą specjalistki Open Space Technology: Aleksandra Chodasz i Sylwia Myszka-Szyszka przy asyście Katarzyny Gac-Karelus i Jadwigi Marciniec.

Kto może wziąć udział?

Do udziału w debacie zapraszamy mieszkańców Podkarpacia, ludzi reprezentujących najróżniejsze środowiska, m.in. społeczników, aktywistów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, biznesu, samorządów, ośrodków sportu i kultury, uczelni i szkół. Ty również możesz być częścią tego ważnego wydarzenia - niezależnie czy masz spore doświadczenie, czy jesteś na początku drogi. By kształtować i zmieniać nasze otoczenie, potrzebujemy realnego zaangażowania wielu osób. Bądź jedną z nich! Dołącz do wydarzenia.

Cel wydarzenia

14 maja stworzymy przestrzeń do dyskusji o skutecznej aktywności społecznej, wymiany doświadczeń, kontaktów. Znajdziesz tu ludzi, którzy chcą działać, inspirować, tworzyć i którzy poszukują wsparcia w realizacji swoich pomysłów lub mogą dać Ci wsparcie. Będziemy rozmawiać o tym, co na Podkarpaciu wspólnie możemy zrobić i zmienić. Chcemy, by to wydarzenie było zalążkiem nowych działań, projektów, wartościowych znajomości.

Jak powstał tytuł debaty?

Każdy pomysł ma swoje źródło. Do opracowania tytułu naszej debaty zaprosiliśmy kilkanaście aktywnych społecznie osób. I to one są autorami hasła, które będzie nam przyświecało podczas wydarzenia. Tytuł jest na tyle pojemny, że każdy uczestnik debaty 14 maja będzie się mógł w nim odnaleźć. Jak przebiegało spotkanie przygotowawcze, jakimi metodami pracowaliśmy i jak zbudowaliśmy nasz zespół ambasadorek i ambasadorów debaty możesz zobaczyć i przeczytać w krótkim sprawozdaniu.

Innowacyjna i wyjątkowa formuła debaty: Open Space Technology

Open Space Technology to angażująca forma prowadzenia dyskusji i wypracowywania nowych rozwiązań. Łączy w sobie lekkość i przyjemność rozmów w kuluarach z efektywnością biznesową. Znana jest w ponad 130 krajach świata. Na Podkarpaciu w pracy z grupami stosuje ją od kilku lat Fundacja Rozwoju “Dobre Życie”. Zobacz jak przebiegała tego typu debata i posłuchaj, co mówią uczestnicy I Podkarpackiego Open Space’.

Jak się odbywa Open Space Technology:

 1. Osoby prowadzące (facylitatorzy) przedstawiają ideę i zasady dyskusji.
 2. Uczestnicy zgłaszają tematy do dyskusji w małych grupach. Tak powstaje agenda spotkania.
 3. Wszyscy mają swobodę przemieszczania się między grupami i tematami.
 4. Każda grupa notuje hasłowo przebieg i wnioski z dyskusji.
 5. Powstaje raport zbierający wyniki całej debaty dostępny wszystkim.

Efekty Open Space Technology:

 • Dyskusje wokół tematów, które faktycznie interesują uczestników.
 • Możliwość bycia wysłuchanym.
 • Autentyczne zaangażowanie w dyskusję.
 • Efektywne, ciekawe rozmowy.
 • Wiele inspirujących spojrzeń na ważne tematy.

Dołącz do nas i skorzystaj na wiele sposobów

“Wspólne działanie otwiera możliwości” to wyjątkowe wydarzenie. Dzięki udziale w nim:

 • wniesiesz swój ważny głos do dyskusji,
 • jeśli zechcesz, przedstawisz swój pomysł, marzenie, wyzwanie i poznasz inne,
 • poznasz mnóstwo inspirujących osób z różnych środowisk,
 • zdobędziesz kontakty do organizacji i osób, które mogą zaowocować wspólnymi działaniami,
 • poczujesz się częścią społeczności ludzi, którym zależy,
 • zyskasz nowe siły do działania, dostaniesz zastrzyk pozytywnej energii,
 • doświadczysz, jak działa innowacyjna formuła Open Space Technology.

14 maja 2019 chcemy zapoczątkować wspólne działania na rzecz naszego regionu i naszych lokalnych społeczności. Bądź z nami. #PolaczmySily

Kwestie organizacyjne

Rejestracja na wydarzenie jest obowiązkowa (przez krótki formularz poniżej). Liczba miejsc jest ograniczona. Udział jest bezpłatny. Lista zostanie zamknięta po wyczerpaniu liczby miejsc. Ze względu na działania organizacyjne (identyfikatory, listy obecności, catering) nie ma możliwości, by wziąć udział w wydarzeniu bez wcześniejszej rejestracji.

Podczas wydarzenia będą wykonywane zdjęcia oraz będzie kręcony film dokumentalny. Zapisanie się na wydarzenie jest równoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i zgodą na wykorzystanie przez Fundację Rozwoju “Dobre Życie” wizerunku do realizacji celów statutowych.

Debata odbywa się w ramach projektu „Aktywni lokalnie”, realizowanego przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie”, współfinansowanego ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Gminy Krasne i Gminy Strzyżów.


By wziąć udział w wydarzeniu, wypełnij formularz. W razie pytań, wątpliwości, czy też problemów technicznych zachęcamy do kontaktu z Anną Szatkowską - koordynatorką projektu: biuro@dobrezycie.org lub pod nr telefonu 665 745 181.

Jaką instytucję reprezentujesz lub z jaką/jakimi współpracujesz?
Lubimy mówić o naszych wydarzeniach słowami osób, które się na nie zapisują.
Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Zgodnie z art. 9 w zw. z art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27-04-2016 r. wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie” z siedzibą w Lutczy 994, 38-116 Gwoźnica Górna, KRS: 0000382888 w celu realizacji projektu „Aktywni lokalnie” oraz zgadzam się na ich udostępnienie do celów monitoringu i kontroli przeprowadzanych na zlecenie Narodowego Instytutu Wolności ewaluacji. Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej , w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w szczególności nie jest obowiązkowe na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, jednak jest warunkiem wzięcia udziału w debacie. Państwa dane osobowe zamieszczone w powyższym formularzu zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie na potrzeby działalności statutowej Fundacji Rozwoju “Dobre Życie”.
CAPTCHA
To pytanie upewnia się, że jesteś człowiekiem i zapobiega automatycznej wysyłce spamu.
3 + 0 =
Prosimy o rozwiązanie powyższego równania i wpisanie wyniku, np. dla 1 + 3 = wpisujemy 4