Akcja „Aktywne Krosno” już 2 maja 2014

„Jesteśmy aktywni, a aktywność procentuje” - takim przekazem młodzież uczestnicząca w projekcie “Obywatel PRO” zachęca mieszkańców Krosna do tego, by połączyć siły i pokazać życzliwe, otwarte i niezwykle barwne miasto, którego siłą są przede wszystkim ludzie. A jacy ludzie? Aktywni, szukający raczej szans, niż przeszkód, działający na rzecz swojego środowiska lokalnego, współpracujący ze sobą nawzajem.


Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj, dołącz do nas! 2 maja podczas Imprezy Balonowej na Lotnisku. O 13:30 rejestracja grup i osób oraz przygotowanie, a o 14:00 rozpoczęcie akcji.

Akcja polegać będzie na utworzeniu przez kolorowo ubranych ludzi napisu AKTYWNE KROSNO. Wszystko zostanie uwiecznione przez dwie kamery, w tym jedną z powietrza. Organizatorzy planują, aby jedną literę napisu zbudowało nie mniej niż 25 osób. Aby uzyskać taki efekt zapraszamy do wspólnej zabawy dzieci i rodziców, młodzież, studentów, seniorów, organizacje pozarządowe, urzędników oraz przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych dobrą zabawą, współpracą i promowaniem Krosna.

Akcję "Aktywne Krosno" rozkręcą: grupa młodzieżowa projektu “Obywatel PRO” z II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie i Fundacja Rozwoju "Dobre Życie". Inicjatywa ta realizowana jest przy wsparciu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, a odbędzie się podczas corocznej imprezy balonowej na krośnieńskim lotnisku.

Co wziąć ze sobą?

Znajomych! :) Dodatkowo, każdą z osób prosimy o przygotowanie dowolnego, najlepiej kolorowego przebrania, bądź jakiegoś dodatku, który pomoże wyróżnić się na tle innych. Chcemy w ten symboliczny sposób ukazać jak wielki potencjał tkwi w różnorodności, którą z pewnością może się pochwalić miasto Krosno. A dodatkowo z pewnością urozmaici to i ubarwi naszą akcję, a także tworzony film, który kręcony będzie zarówno z ziemi, jak i z powietrza.

Skąd wiemy, że się uda

Próbne ustawianie liter miało już miejsce na terenie II LO w Krośnie. Uczestniczki i uczestnicy świetnie się bawili, a efekt był imponujący. Wierzymy, że jeśli będzie nas o wiele więcej i poczujemy ducha współpracy stworzymy razem coś fantastycznego! Zapraszamy!

Krótko o inicjatorach

Jesteśmy młodzieżą z II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie. Od listopada 2013 roku uczestniczymy w projekcie "Obywatel PRO" współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Ideą projektu jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego i wspieranie młodzieży w działaniach na rzecz społeczności lokalnych. Projekt działa równolegle w czterech szkołach w województwach mazowieckim i podkarpackim (w Krośnie i w Strzyżowie). Po cyklu warsztatów szkole, jak i trzydniowym wyjeździe integracyjnym z trenerami z Litwy, zaczęliśmy realizować własne działania na rzecz Krosna i jego mieszkańców, w tym happeningi i film. Naszymi opiekunami są trenerki i wolontartiuszki z Fundacji Rozwoju “Dobre Życie” - Aleksandra Chodasz, Anna Ferenc, Beata Piech i Sylwia Rudka.