Między nami szoooł

zaproszenie

W dniach 12 i 13 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich do Strzyżowa (w sobotę) i Niebylca (w niedzielę) na widowisko międzypokoleniowe pt. “Między nami szoooł”. Spektakl jest wynikiem kilkumiesięcznej pracy młodzieży i seniorów z dwóch sąsiadujących ze sobą podkarpackich gmin. Osoby występujące w spektaklu to mieszkańcy, amatorzy, ale nad całością czuwali mogący się pochwalić wieloma sukcesami profesjonaliści, m.in. reżyser Arkadiusz Ziętek oraz muzycy Łukasz Jemioła i Tomasz “Dolar” Dymek.

W programie

Podczas przedstawienia ustami jednego z aktorów wypowiedziane zostaną znamienne słowa “Mamy dość podglądania czyjegoś życia na niby. (...) Nie chcemy tańca z łyżwami i gadania z vip'ami. (...) Chcemy życia prawdziwego, spotkania osobistego, śpiewania wspólnego i śmiechu szczerego”. Słowa te świetnie oddają ideę naszego widowiska, ale również całego projektu “Lepiej razem - razem lepiej”, w ramach którego spektakl powstaje.

Widowisko przywołuje wspomnienia, anegdoty, miejsca i ludzi, zachęca do współdziałania, interakcji, ale również refleksji. Jest wystąpieniem przeciwko samotności, bierności i apatii. Udowadnia, że … razem lepiej!

Podczas widowiska odbędzie się premiera teledysków nagranych do lokalnych piosenek (będzie można wygrać płyty DVD z teledyskami w konkursie prowadzonym przez mieszkańców dla widowni). Po spektaklu zapraszamy na wystawę zdjęć autorstwa Aliny Bąk i Andrzeja Łapkowskiego, którzy uchwycili wiele ciekawych momentów z naszych międzypokoleniowych spotkań i twórczych działań.

Od czego się zaczęło

Przygotowania do spektaklu trwały w pewnym sensie od czerwca 2015 roku. W ramach projektu “Lepiej razem - razem lepiej” jego uczestnicy, seniorzy i młodzież, oswajali sie z kamerą podczas kręcenia filmików opowiadających o codziennym życiu sprzed kilkudziesięciu lat i dziś. W wyniku projektu powstało kilkanaście takich filmików. Do ich obejrzenia zapraszamy na kanał Fundacji Rozwoju “Dobre Życie” na portalu youtube.com.

Kolejnym etapem przygotowań były teledyski stworzone przez mieszkańców przy współpracy z artystami w czasie wakacji. Dwa do regionalnych piosenek: „Czerwone słoneczko” i „Szła dziewczyna” oraz do piosenki napisanej przez mieszkańców pt. „Razem lepiej”.

Od listopada trwało spisywanie scenariusza z pomysłów młodzieży, seniorów, naszych animatorów i reżysera oraz intensywne próby w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu i Domu Kultury Sokół w Strzyżowie. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim pracownikom obu tych placówek za ciepłe przyjęcie naszego międzypokoleniowego zespołu i miłą współpracę.

Więcej informacji o działaniach miedzypokoleniowych w Niebylcu i Strzyżowie oraz przepisy na lokalne przysmaki, opowieści o lokalnych tradycjach oraz wspomnienia i aktualne wydarzenia z życia mieszkanek i mieszkańców znajdziecie Państwo na blogu.

Do zobaczenia na widowiskach teatralno-muzycznych: 12 grudnia 2015 o 17.00 w Strzyżowie lub kolejnego dnia o tej samej godzinie, w Niebylcu. Będzie nam bardzo miło spotkać sie z Państwem!

Widowisko jest częścią projektu “Lepiej razem - razem lepiej” realizowanego przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie” w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niebylcu i Domem Kultury „Sokół” w Strzyżowie.
Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-­2020.